V četrtek, 17. julija 2025, smo se člani Društva invalidov Hrastnik spet odpravili na kopalni dan v Portorož. Zgodaj zjutraj smo se zbrali in se z avtobusom podali proti slovenski obali. Nebo nad nami je bilo ovito v sive oblake in droben dež je spremljal naše prve kilometre poti. Med vožnjo smo se malce zaskrbljeno ozirali proti nebu, sprašujoč se, ali nas bo vreme letos pustilo na cedilu.
A kot naročeno so se oblaki počasi začeli umikati. Čim bliže smo bili Portorožu, tem bolj je nebo dobivalo modro barvo, ob prihodu pa nas je pozdravilo toplo sonce, ki nas je spremljalo ves dan. Polni dobre volje smo si hitro poiskali ležalnike, se udobno namestili in že hiteli proti morju.
Morje nas je sicer pričakalo nekoliko hladneje, kot smo pričakovali, a to nas ni ustavilo. Z vsako uro je bila voda prijetnejša. Sproščeno druženje, sončenje, sprehodi in prijetna morska klima so napolnili naša telesa in duše.
Kopalni dan je minil v izjemno prijetnem vzdušju, prežet z veseljem, smehom in toplino – tako tisto sončno kot tisto človeško. Ob povratku domov smo si bili enotni: dan je bil popoln in že se veselimo naslednjega kopalnega dne.
Zapisala: Anka Golob
