Društvo invalidov Hrastnik (DI Hrastnik) je vsako leto pred pandemijo covida-19 tradicionalno organiziralo zadnje množičnejše srečanje članic in članov v letu prvo soboto v decembru, kajti 3. decembra obeležujemo mednarodni dan invalidov. Lansko leto je tovrstno srečanje odpadlo zaradi pandemije covida-19. Letos pa smo se hrastniški invalidi znova zbrali ob našem mednarodnem dnevu, znova prvo soboto v decembru, a drugače kot vsa pretekla leta pred pandemijo. Covid-19 še vedno vztraja med nami, zato se tudi letos nismo množično družili in plesali, temveč na varni medsebojni razdalji in z maskami na obrazih občudovali razstavljene lesene izdelke člana DI Hrastnik Romana Omerzela in članic sekcije ročnih del v galeriji Delavskega doma Hrastnik (4. in 5. december) ter v Delavskem domu Hrastnik spremljali veseloigro Čežnja – hrepenenje v izvedbi Dramske udruge KAJ iz Zaboka v Hrvaškem Zagorju (4. december).
Po pregledu PCT potrdil (preboleli, cepljeni, testirani) pri vhodnih vratih, nas je Delavskem domu Hrastnik najprej pozdravil predsednik DI Hrastnik Rajko Žagar, nato pa so nas začeli zabavati igralci iz Hrvaškega Zagorja s svojo komedijo in posebnim narečjem, ki nam je znano še iz časa zabavnih Gruntovčanov oz. Dudeka in Regice iz 70. let že prejšnjega stoletja. Komedija se vrti okrog vaških pripetij med moškimi in ženskami, vsak ima namreč kakšno skrivnost in šibko točko v medsebojnih odnosih… Komedija zmešnjav se na koncu vendarle srečno konča.
V predstavi smo uživali vsi – gledalci in igralci. Gledalci smo svoje navdušenje pokazali z večkratnim aplavzom med in ob koncu veseloigre, igralci pa so nam za slovo podarili nekaj posnetkov svojih nastopov, da si bomo lahko doma ogledali še nekatere druge predstave Dramske udruge KAJ iz Zaboka v Hrvaškem Zagorju.
V času pandemije nam primanjkuje smeha in druženja. Zahvaljujoč vodstvu DI Hrastnik in Janku Zorčiču – članu Društva invalidov občine Brežice, ki je poskrbel, da smo se Hrastničani znova srečali s Hrvaškimi Zagorjani, smo se hrastniški invalidi znova lahko razvedrili ob mednarodnem dnevu invalidov.
Zapisal: Gregor Erman
