Društvo invalidov Hrastnik je na zadnji septembrski dan, 30. 9. 2020 organiziral pohod na Nanos (1264 n. m.). Udeleženih je bilo 21 pohodnic in pohodnikov.
Ob 7. uri zjutraj smo se zbrali na hrastniški tržnici in se odpeljali z avtobusom. Naša vodička je bila Zvonka Zupančič. Ustavili smo se pri EKO Koči Nanos, nato pa smo nadaljevali pot peš proti Nanosu. Prvi počitek smo imeli pri cerkvi sv. Hieronime, kjer smo se okrepčali in od tam nadaljevali pot. Razgledi so bili že na tem delu poti čudoviti. Nadaljevali smo pot do vrha Nanosa, in sicer do prve Vojkove koče (1240 n. m.). Tudi tu smo se malo spočili, spili kavico, se malo okrepčali in se nato odpravili do samega vrha Nanosa oziroma do stolpa. Razgledi so bili prečudoviti – z vrha Nanosa smo opazovali Vipavsko dolino, Tržaški zaliv, Julijske Alpe, Triglav, Snežnik, Čaven, italijanske Dolomite, Hrvaško, Učko, … Ko smo se naužili razgleda, smo se vrnili v dolino.
Prehodili smo 13,6 kilometrov. Imeli smo se super in skupaj preživeli dan, poln smeha, dobre volje ter lepih razgledov. Pohod smo zaključili z upanjem, da bomo mogoče šli še na kakšno lepo pot.
Zapisal: Lojo Ašič
Foto: P. Lamovšek
