V sredo 27.05.2026 se nas je zbralo štirinajst članov planinske sekcije DI Hrastnik. Z javnim prevozom smo se podali v Celje, presedli za Velenje in nato še za Topolšico. Veliko presedanj vendar brez bistvenega čakanja za naprej.
Okoli pol desete ure smo si že ogledovali spominsko sobo v Topolšici, kjer je bila podpisana brezpogojna kapitulacija Nemčije leta 1945.
Pot smo nadaljevali z ogledom doma starejših Zimzelen, ki se nahaja v prečudoviti okolici. Bolj smo si želeli jutranje kave kot ogleda, pa je nismo dočakali. Podali smo se mimo apartmajskega naselja Ocepkov gaj, prvo po gozdni, nato pa po asfaltni cesti na Lomsko okno.
Iz poti so bili krasni pogledi proti Topolšici, Šoštanju in okoliških hribih. Nismo imeli namena dvigniti se kam višje (na Lom v bližini cca.1ura), ker je bilo zelo vroče, popoldan pa so se napovedovale nevihte. Kramljali smo o hribih, ki so tu v bližini, vendar daleč za hodit. Uršlja gora, Sleme, Smrekovec. Razveselili smo se vsake senčke, ki pa jih ni bilo preveč. Po približno dveh urah smo se odločili, da cerkev svetega Jakoba pustimo za drugič in se odpravili na prepotrebno pijačo. Na srečo je bila avtobusna postaja povsem v bližini in ni bilo potrebno še dodatne hoje po vročini. Domov smo prispeli pred dežjem, pred nevihto, ki se je razbesnela tudi v naši občini.
Naslednji izlet 24.06.2026 z vlakom na Bled in okoli jezera.
Pridite z nami, lepo nam je.
Zapisala: A. Zvonka Zupančič
Foto: Alojz Jeraj
