V soboto, 7. junija 2025 je v Postojni (zelena balinarska dvorana) potekalo državno prvenstvo v balinanju – ekipno, v moški in ženski konkurenci pod okriljem ZŠIS – SPK, organizator oziroma, izvajalec pa je bil Društvo invalidov Postojna.
Potrebno je poudariti, da ženska ekipa Društva invalidov Hrastnik v sestavi: Bajda Vikica, Ana Sladič, Zaletel Frida ter Vojka Žagar, katere so prvič tekmovale (debitirale) na državnem nivoju v balinanju za DI Hrastnik.
Vse pohvale in čestitke ženski ekipi, za borbeno in požrtvovalno igro, kajti v repasažu s DI Pivka nam je sreča obrnila hrbet, da niso dosegle še odmevnejši rezultat in kot debitantke še enkrat prijetno presenetile. Še enkrat čestitke za osvojeno peto mesto, državne prvakinje so bile članice MDI Sežana, pri moških pa so slavili naslov državnih prvakov DI Postojna.
Zapisal: Blaž Dvornik
