Članice in člani Društva invalidov Hrastnik smo praznovali dan žena in mučenikov 16. marca 2025 v Športni dvorani Hrastnik. V uvodnem govoru Rajka Žagarja, predsednika društva je bilo povedano, da je dan žena (originalno “dan delovnih žena”) mednarodni praznik žensk, ki ga v približno 100 državah praznujejo vsako leto 8. marca. Je dan praznovanja ekonomske, politične in socialne enakopravnosti in dosežkov žensk. V začetku so ga praznovali 19. marca, kar je predlagala nemška feministka in socialistka Clara Zetkin. Za enakopravnost žensk se je začela bojevati leta 1889, medtem ko je pobudo za dan, posvečen vsem ženskam, dala na Drugi mednarodni konferenci socialističnih žensk leta 1910. Prvič so ga praznovali leta 1913 v Avstriji, Nemčiji, Švici in na Danskem, takrat še na 19. marec.
Dan je bil kot naročen za druženje in res je bilo veselo, za kar je naprej poskrbela Gledališka skupina Dol pri Hrastniku z komedijo V–vrsti.si, ki nas je prijetno nasmejala. Tako razpoloženi smo pozdravili nastop Hrastniških mažoretk, skupina CICI, za njo pa še skupino KADET, z dvema plesoma. Obema skupinama smo zaploskali in jima želimo še veliko nadaljnjih uspehov.
Vse prisotne članice smo bile obdarjene z dišečim nageljčkom v lončku in bombonjero, mučeniki pa z prisrčnico. Prijetno vzdušje se je nadaljevalo ob zvokih glasbe za kar je poskrbel glasbenik Boštjan, ki je poskrbel, da smo veselo zaplesali in zapeli ter se veselili še dolgo v večer. Lepo je bilo in le želimo si lahko, da se še večkrat srečamo v takem razpoloženju.
Zapisala: Anka Golob
