V soboto 08. 10. 2022. je v Boštanju pri Sevnici potekalo območno tekmovanje invalidov ZDIS v pikadu – ekipno. Sodelovalo je 21 ekip DI, 11 ekip je tekmovalo v moški ter 10 ekip v ženski konkurenci, kateri so se borili za prvi dve mesti, ki vodita na državno prvenstvo.
Tekmovanja sta se udeležili tudi moška in ženska ekipa DI Hrastnik, ki so dostojno zastopali barve društva ter dosegli lep uspeh v moški konkurenci: 1. MDI Novo mesto; 2. DI Trbovlje; 3. DI Hrastnik. V ženski konkurenci pa naša dekleta niso imele svojega dne ter so se uvrstile v zlato sredino, slavile pa so predstavnice: 1. DI Metlika; 2. DI Trbovlje ter 3. DI Rimske Toplice.
Prvi dve ekipi v svoji konkurenci so si zagotovile udeležbo na državnem prvenstvu v pikadu – ekipno, ki bo 12. 11. 2022 v Zasavskem Gurmanu na Dolu pri Hrastniku.
