V soboto 28. avgusta 2021 v Sevnici, Osnovni šoli Sava Kladnika potekalo območno tekmovanje invalidov v šahu – ekipno.
Ekipa je štela 4 šahiste, sodelovali pa so naslednje ekipe iz DI Zagorje, DI Ribnica, DI Ljubljana, DI Domžale, DI Krško, DI Črnomelj, DI Hrastnik in DI Sevnica. Igrali smo 7 kol po 10 minut, prve tri ekipe pa so si zagotovile igranje na državnem prvenstvu v šahu, ki bo 20.11.2021.
V zelo močni konkurenci so nastopili tudi naši člani DI Hrastnik v sestavi: Laznik Milan, Rižnar Boris, Vrečar Viljem in Dvornik Blaž, kateri so kot debitanti na tovrstnih tekmovanjih presenetili in za las ostali brez medalje, delili smo četrto mesto z šahisti iz DI Domžale.
Največ so pokazali šahisti iz DI Krško kateri so zasluženo zmagali, drugo mesto so osvojili člani iz DI Zagorje, tretje mesto pa so zasedli člani iz DI Črnomelj.
Zapisal: Blaž Dvornik
