Izlet na Kope in Ribniško kočo dne 29.07.2021

Zadnji četrtek v mesecu. Ta dan je rezerviran za pohode planinske sekcije društva invalidov Hrastnik.

In res se nas je na ta dan zbralo 28 članov, pohodnikov DIH.  Izlet je bil organiziran na Kope in Ribniško kočo na Pohorju.

Avtobus nas je pripeljal do planinskega Grmovškovega doma na Kopah. Tu smo izstopili, si v domu naročili  kavico in pot nadaljevali čez smučišče proti Ribniški koči. Po oznakah naj bi bila  pot dolga cca eno uro in tri četrt. Ker je bilo med nami tudi nekaj novih pohodnikov z manj kondicije, smo korak prilagodili njim. Hitrejši so kar hitro zagrizli v smučišče in hrib, drugi pa smo počasi nadaljevali našo pot. Pot je bila zelo prijetna, večinoma travnata, ponekod pa razrita od močnega deževja prejšnjih dni. Ob poti so bili grmički borovnic, ki pa so na žalost že bile obrane, ali pa jih sploh ni bilo. Ves čas je sijalo sonce, vendar zaradi stalno prisotnega vetriča ni bilo vroče. Ob poti so bile nameščene klopi, pa jih nismo uporabili saj smo imeli takšen tempo, da se nismo preveč utrudili. Ob klopeh so bile tudi lesene mape z opisi rastlinja in živali na tem področju. Lepo urejeno. Pohvalno. Ker smo se ves čas pogovarjali, je pot hitro minila in že smo bili pri koči na Ribniškem Pohorju. Hitrejši so se že odpočili, najedli in odžejali. Ko smo vse to opravili tudi počasneži, smo se poslikali za spomin in se odpravili nazaj na Kope.

Pot nazaj na Kope je minila še hitreje kot prej. Dobro razpoloženi smo uživali v prelepi naravi, prečudoviti zeleni travi. Tisti, ki smo večkrat na Kopah, smo opazili, da so postavili novo lepo leseno zgradbo, ki se ujema z okolico, restavracijo pri Zajcu, najbrž zaradi smučarije, ki poteka na tem delu Pohorja.

Ker se nam še ni ljubilo domov, smo se odločili, da se ustavimo še v Velenju in si pogledamo njihovo kopališče ob jezeru. Res je bilo kaj videti. Urejena plaža, z vsemi servisnimi zadevami (parkirišča, sanitarije, razni kioski za hrano). Občanom Velenja ni potrebno na dopust na  morje. Vse imajo doma.

Ob jezeru imajo tudi novo zgradbo, nekakšen polkrog v višino,  iz katerega baje glasbeniki zabavajo občinstvo, ki ima spodaj prostor  za sedeže in tudi za plesišče, če je treba. Res zanimivo.

Vsega lepega je enkrat konec in tudi mi smo morali proti domu.

Na avtobusu smo člane spomnili, da je 07.08.2021 prav tako na Kopah Dan planincev invalidov. Vse informacije lahko člani dobijo v pisarni DI in pri svojih poverjenikih.

Dogovorili smo se še, da organiziramo 30.08.2021 izlet (namesto septembra) na Planino Jezero. Vse podrobnosti kot običajno pri Zvonki Zupančič 040 828 80 in v pisarni društva.

 Zapisala: A. Zvonka Zupančič

Foto: Peter Lamovšek

Comments are closed.