Območno tekmovanje v pikadu – ekipno

V soboto 17. julija 2021 je v Hrastniku, točneje v Porto Pubu, potekalo območno tekmovanje invalidov  ZDIS-a v pikadu – ekipno. Tekmovalo je 12 moških in 7 ženskih ekip, ki so se potegovale za prvi dve mesti v svoji konkurenci, ki vodita na državno prvenstvo. Po žrebanju ekip so uvodoma vse prisotne pozdravili predsednik DI Hrastnik Žagar Rajko, podžupan Božo Majcen in poslanec Soniboj Knežak. Vsem so zaželeli dobrodošlico, nastopajočim pa obilo športne sreče in naj zmaga najboljši.   

Točno ob 9. uri se je tekmovanje pričelo in puščice so pridno letele v tarče. Med nastopajočimi so bili tudi naši predstavniki DI Hrastnik, moška ekipa v postavi: Blaž Dvornik Ivan  Ranzinger, Janko Felicijan, Stane Korbar, in Rajko Žagar, ženska ekipa pa je nastopila v postavi: Majda Korbar, Dolores Plazar, Tehvida Spahič in Vojka Žagar.

V moški konkurenci so slavili DI Trbovlje, 2. mesto je pripadalo DI Sevnica, 3. mesto DI Krško, 4. mesto DI Hrastnik, 5.-6. mesto DI Zagorje ob Savi in DI Trebnje, 7.-8. mesto MDI

Novo mesto, DI Črnomelj, 9.-12. DI Metlika, DI Radeče, DI Rimske Toplice, MDI občin Litija in Šmartno pri Litiji.

V ženski konkurenci so slavile DI Metlika, 2. mesto je pripadlo MDI Novo mesto, 3. mesto DI Hrastnik, 4. mesto DI Zagorje ob Savi, 5.-6. mesto DI Rimske Toplice in DI Trbovlje, 7.-8. mesto DI Trebnje.

Po končanem tekmovanju je sledila razglasitev rezultatov in podelitev pokalov zmagovalcem. Tekmovanje je bilo zaključeno bo 14. uri.

DI Hrastnik je z odliko opravili vlogo organizatorja tekmovanja, za kar gre zahvala vsem akterjem, ki so pripomogli, da je bilo tekmovanje izpeljano brezhibno. Zahvala gre tudi lastniku Porto Puba, Joško Janu, ki  je s svojo ekipo poskrbel, da vsi  prisotni niso bili lačni in žejni.     

Zapisala: Nataša Markovič

Comments are closed.