>
Aprilski kopalni dan
 

Z aprilom smo v Društvu invalidov Hrastnik začeli letošnjo sezono kopalnih dni. Za prvo kopanje smo izbrali Terme Topolšico. Z Mojco sva pozdravila vse udeležence prvega kopanja. Čeprav je bilo napovedano slabo vreme je bilo na obrazih čutiti, da bo kopanje vseeno uspelo. Na poti proti Topolšici smo se še ustavili v prijetnem gostišču na jutranji kavici. Ko smo pripeli v Topolšico, nas je pričakal naš predsednik Rajko Žagar, ki je bil v Topolšici na seminarju. Preden smo prišli, je že vse uredil glede kart in kosila. Slekli smo se, preoblekli v kopalke in in sledil je skok v vodo. Na voljo smo imeli več bazenov s toplo in manj toplo vodo, zunanji, notranji, čebri z masažo in še pa še. Ker se je vreme ustalilo, se je večina kopala zunaj. Kar prehitro je preteklo štiriurno kopanje. Nato smo se napotili v samopostrežno restavracijo Vesna, ki je tudi v sklopu hotela. Po obilnem kosilu, lepi in hitri postrežbi smo še malo posedeli na terasi hotela.
Na poti domov smo se ustavili v Letušu, kjer ima v kulturnem domu upokojeni policist zasebni muzej o NOB in o Titu. Povedal nam je, kako dolgo je zbiral in iskal stvari, orožje in uniforme, da so eksponati lahko na vpogled.

Na avtobusu je bilo veliko smeha in dobre volje in kar naenkrat je bila ura pet popoldan in prispeli smo v Hrastnik.

Avgust Žibert

image019 image021 image023 image025 image027 image029 image031 image033 image035 image037 image001 image003 image005 image007 image009 image011 image013 image015 image017 image galleries lightboxby VisualLightBox.com v6.1