Ko sem zbirala prijave za omenjeni izlet sem ugotovila, da malokdo od zainteresiranih za izlet ve kje je ta koča oz. planina. Zato se nas je petnajst članov dne 31.05.2018 podalo na raziskovanje bližnje okolice , saj reška planina ni prav daleč od Hrastnika.
Do gostišča Jager smo se podali z avtobusom, potem pa pot nadaljevali po cesti. Vreme je bilo prijetno, ne vroče, prej bi lahko pričakovali kakšno kapljo dežja. Pot nas je ves čas vodila čez gozd zato so bili pogledi nekaterih članov usmerjeni vanj. Pa je Drago res uzrl nekaj kar bi lahko verjeli da je goba. Pa je bila. Z ogromnim klobukom. Potem so tudi drugi člani brskali po obronkih gozda in nekateri tudi našli nekaj zdravih gobanov. Drugi smo se zadovoljili z slastnimi jagodami. Tako nam je hoja hitro minila, in že smo se znašli pred domom pod reško planino. Dom čez teden praviloma ni odprt, no tokrat pa je bil, saj so v domu gostovali učenci na izletu. Tako smo tudi mi dobili za željeno kavo in pijačo, hrano pa smo imeli s seboj. Razigrani in dobre volje smo se poslovili in pot v isti smeri nadaljevali nazaj. Malo pred gostiščem Jager smo se podali v gozd in pot nadaljevali po trasi Zasavske transverzale, v smeri proti Mrzlici. Po dveh urah hoje smo se ustavili pri Lovski koči na Podmeji, kjer smo počakali avtobus za vrnitev v Hrastnik.
Tako kot vedno smo tudi tokrat načrtovali izlet za naprej in odločili smo se da ga izvedemo 28.06.2018 in sicer na Menino planino.
Vsi tisti ki radi hodite in raziskujete druge kraje, vabljeni.
Hrastnik, 6.6.2018
Zapisala: A. Zvonka Zupančič
Foto: Judita Brglez

|