Vseslovansko srečanje invalidov na Kopah
04. 08. 2018

Tako kot vsako leto smo se tudi letos invalidi Hrastnika udeležili srečanja na Kopah. Zbralo se nas je 26 članov in odpeljali smo se našemu cilju naproti. Vzdušje v avtobusu je bilo veselo slišal se je smeh pa še kakšna pesmica. V bližini Slovenj Gradca smo se še na hitro ustavili na jutranji kavici in nato nadaljevali pot. Ko smo prispeli na cilj smo takoj videli, da se nas je zbralo več kot tisoč obiskovalcev, tako da smo komaj našli prostor za našo skupino. Dvignili smo bone za hrano in pijačo, ponudba je bila pestra, tako da se je za vsakega kaj našlo. Po nagovoru predsednice invalidov Slovenj Gradca in župana občine se je začel zabavni del dneva. Igrati je začel narodno zabavni ansambel »OKEY« in takoj privabili na plesišče veliko plesalcev. Imeli so tudi bogat srečelov, postavljene so bile stojnice s sadjem, zdravilnimi zelišči, olji, suho robo in še pa še. Nekaj naših deklet je odšlo v gozd nabirat borovnice, tako da so dobro izkoristili s koristnim. Kot vedno pa je luštnega prehitro konec, je tako prišel tudi čas našega odhoda. Odpeljali smo se proti Zasavju. Na avtobusu je bilo zopet veselo, smeh in pesmi. Še kratek postanek v gostišču na kavico ali kaj drugega in nato proti domu. Bilo nam je lepo, tako da smo se odločili, da se drugo leto zopet udeležimo srečanja.

Zapisal: Avgust Žibert

image003 image005 image007 image009 image011 image013 image015 image001 image galleries lightboxby VisualLightBox.com v6.1