Pohod planinske sekcije društva invalidov Hrastnik
26. 07. 2018

Po sredinem nočnem deževju, smo se v četrtek zjutraj v prelepem sončnem jutru ob 7. uri odpeljali iz Tržnice proti Menini Planini. Prijetno razpoloženih 27 planincev je tokrat dočakalo lep dan za pohod, ki  nam prejšnji mesec ni uspel.Hodili smo po prelepi planoti in po uri in 15 minut prispeli v Dom na Menini planini, ki leži na nadmorski višini 1453 m. Najprej smo se okrepčali, potem pa se povzpeli še na najvišji vrh planote – Vivodnik, kjer je razgledni stolp.
Okrog 12. ure smo se začeli vračati proti Planinski koči Biba, ki se ji reče tudi Zavetišče na Biba planini. Malo smo posedeli, nekaj popili in si privoščili domače kislo mleko.
Kar težko smo se poslovili od prelepe narave, čudovitega razgleda na okoliško hribovje, ter opazovanja domačih živali, ki so se množično pasle  po planoti.Polni lepih vtisov, smo se odpravili na avtobus in okrog 16. ure prispeli v Hrastnik, kjer pa so nas že pričakale prve kapljice dežja, ampak bili smo že doma.

Naslednji pohod je planiran 27.09.2018 na Roglo, Lovrenška jezera in Pesek. Hoje približno tri ure. Pridite lepo nam bo. Vabljeni.

Hrastnik, 26.07.2018                                      

Zapisala: Vojka Železnik
Foto: Peter Lamovšek

image002 image001 image galleries lightboxby VisualLightBox.com v6.1