| Septembrski planinski pohod |
|---|
| Planica, 29. september 2016 |
S planinskim odsekom Društva invalidov Hrastnik smo se 29. septembra odpravili na izlet na Gorenjsko. Izleta se nas je udeležilo 29 članov. Na res lep dan nas je pot vodila najprej v Planico. Tu smo si nadeli nahrbtnike in odšli proti koči v Tamar. Hoja po tej dolini je prijetna, ker ne zahteva nobenega napora in poleg opazovanja lepot lahko tudi klepetaš. Tako smo bili hitro pri koči, ki je prijetna ob vsakem vremenu, ob jasnem, kot danes pa sploh. Opazovali smo tudi gore, katere smo nekateri že prehodili, drugi pa jih mogoče še bodo. Vračali smo se po drugi poti, ki je pozimi urejena za tekaško stezo. Pri vrnitvi v Planico je bila ta že vsa v soncu in je bil pogled na urejene skakalnice prečudovit. Ogledali smo si še notranjost lepo urejenega smučarskega centra, kjer tekači trenirajo na snegu .
Nuša Maurer
|
