| Območno tekmovanje v šahu |
|---|
| Sevnica, 3. februar 2018 |
V soboto, 3. februarja 2018 je v Sevnici v spodnji jedilnici Lisce potekalo območno tekmovanje invalidov v šahu – posamezno. Igralo se je 9 kol po švicarskem sistemu. Igralni čas je bil 10minut na igralca. V boj za prvih pet mest, ki vodijo na državno prvenstvo so se potegovali člani iz DI Črnomelj, DI Krško, DI Hrastnik, DI Zagorje, MDI Domžale ter gostitelji DI Sevnica. Uvodoma je vse prisotne pozdravil predsednik DI Sevnica Boljte Franc in se obenem zahvalil, da smo sploh prišli na turnir, kljub sneženju in slabim razmeram. Naše društvo so zastopali Laznik Milan, Dvornik Blaž in Alexander Jerič. Žal se nihče od naših šahistov ni uvrstiti na državno prvenstvo. To bo potekalo 17. marca 2018. v Litiji. Organizatorju območnega turnirja gredo vse pohvale, saj so z odliko opravili svoje delo. Dvornik Blaž |
