| Ekskurzija Bizeljsko/Brežice |
|---|
| 13. oktober 2018 |
Člani društva invalidov Hrastnik smo se 13. oktobra odpravili na krajšo ekskurzijo v spodnji del Posavja, točneje v Brežice in na Bizeljsko. Ob dogovorjeni uri, točno ob 8.uri zjutraj smo se zbrali na tržnici Hrastnik in polni dobre volje odpeljali v megleno jutro. Pa nič zato, vedeli smo da nas čaka zanimiv in lep dan. Prva postojanka je bila v Brestanici, kjer smo si privoščili dobro jutranjo kavico. Pot smo nadaljevali proti Brežicam kamor smo prispeli kljub megleni poti od dogovorjenem času ob 10.uri, tam nas je pričakal g. Janko Zorčič, ki nam je tudi organiziral ekskurzijo. V načrtu smo imeli ogled Posavskega muzeja, kjer nas je pričakala prijazna in nasmejana vodička in nas ob prečudoviti razlagi vodila po samem muzeju. Bilo nam je vsem zelo všeč, kajti malo nas je že obiskalo ta grad, odkar je pa muzej lepo prenovljen pa ni bil še nihče izmed vseh nas na tem ogledu. Nekako najlepše se nam je zdelo v prečudoviti viteški dvorani, ko smo skupaj zapeli in je lepo odmevalo po prostoru. Ogled, ki je trajal približno uro in pol je hitro minil. Zahvalili smo se vodički in pot nadaljevali proti vinorodnemu kraju Bizeljsko, kjer smo si šli ogledat znamenitosti teh krajev, repnice. Že vnaprej smo se dogovorili in odločili da si tokrat ogledamo največjo repnico na Bizeljskem. Po polurni vožnji, kjer je potekal zadnji del poti po ozki vendar asfaltni cesti smo prispeli do domačije Najger. Pričakala nas je gospodinja in nam omenila kaj si bomo ogledali. Že na samem vhodu smo se zelo nasmejali njenim pripovedkam. Ob razlagi nas je pripeljala tudi v del kjer imajo shranjene izdelke. Seveda nam je bila možnost vse te izdelke degustirati. Tudi smeha ni manjkalo, kajti gospodinja Jožica Najger je precej navihano pripovedovala marsikaj. Ob samem izstopu in repnice pa smo si za spomin nabavili tudi nekaj iz razstavljenega asortimana. Prišel je pa že čas tudi za kosilo. Odpeljali smo se do gostilne Kocjan v Stari vasi na Bizeljskem, kjer smo bili zelo lepo postreženi okusnim kosilom. Po kosilu smo se odpravili proti domu, kamor smo srečno prispeli v poznopopoldanskih urah. Ta ekskurzija nam je veliko pomenila, kajti videli smo stvari ki jih običajno ne vidimo. Rajko Žagar |
