Kostanjev piknik na Kalu
13. oktober 2018

Člani planinske sekcije društva invalidov Hrastnik smo se dogovorili, da za  zaključek naših izletov v letu 2018 naredimo pohod na Kal. Ker se je ta dan na Kalu odvijal kostanjev piknik, ki ga je organiziralo planinsko društvo Hrastnik, smo se pikniku priključili tudi mi. Zbralo se nas je 21 članov. Nekateri smo  pot za Kal  izbrali preko Klobuka, drugi  čez Blate mimo vodovodnega zajetja. Manjše število pa se jih je udeležilo piknika z avtomobili, so pa le ti pot nadaljevali še proti Mrzlici, tako, da smo vsi nekaj le prehodili.
Vreme je   bilo prečudovito, sončno brez vetra, kar je prej redkost kot pravilo za kalsko planino. Pred kočo se je nabralo precej pohodnikov, tudi otroci iz osnovne šole so prispeli na piknik. Vonj po pečenem kostanju, sladek mošt, #krumpentoču#, ki so ga pekli člani turističnega društva Hrastnik je naredil vzdušje, ki smo si ga samo lahko želeli. Bilo je res prijetno. Kovali smo načrte za drugo leto, idej je skoraj preveč za eno sezono.
Da bi   ostali dobrega  zdravja,  smo si zaželeli, ter  da  se zopet vidimo v aprilu leta 2019 na prvem izletu Po obronkih Hrastnika, kot že vrsto let do sedaj.

Zapisala: A. Zvonka Zupančič
Foto: Peter Lamovšek

image001 image002 image003 image004 image005 image galleries lightboxby VisualLightBox.com v6.1