V soboto, 03.11.2018 je potekalo ekipno državno prvenstvo invalidov v pikadu v gostišču Zasavski gurman na Dolu pri Hrastniku pod okriljem ZŠIS in organizatorjem DI Hrastnik.
Tekmovanja se je udeležilo 12 moških in 11 ženskih ekip iz celotne Slovenije. Pred samim začetkom tekmovanja je prisotne pozdravil predsednik DI Hrastnik Rajko Žagar, v katerem se je dotaknil pomena druženja invalidov in samega športa, ter jim zaželel obilo sreče. Na kar je besedo predal strokovnemu sodelavcu ZŠIS Primožu Jeraliču, pridružil se nam je tudi poslanec DESUSA g. Ivan Hršak.
V zelo izenačenih in napetih dvobojih v obeh konkurencah, se je tekmovanje nemoteno izvajalo. Ob 12.uri smo si vzeli kratek premor za kosilo in ga izkoristili tudi za krajši pogovor, nato pa smo nadaljevali s tekmovanjem in pridno polnili tabele z rezultati in s tem prešli v zaključno fazo tekmovanja.
V moški konkurenci sta se finalu pomerili ekipi DI MUTA in MDI GORIŠKE. Po napetem dvoboju so slavili DI MUTA, drugo mesto je pripadlo MDI GORIŠKE, tretje pa so osvojili ZDVIS Slovenije.
V ženski konkurenci so lanski uspeh ponovile članice DI KOČEVJE, ki so v finalnem dvoboju uspele premagati DI LAŠKO, ki je zasedlo nato drugo mesto. Tretje mesto pa so osvojile članice DI TRBOVLJE.
Po končanem tekmovanju je sledilo tisto najlepše, podeljevanje pokalov in medalj najboljšim. Ta čast je pripadla predsedniku DI HRASTNIK Rajku Žagarju in strokovnemu sodelavcu ZŠIS Primožu Jeraliču.
Organizatorjem DI HRASTNIK gredo vse pohvale za uspešno izpeljano državno prvenstvo in samo organizacijo.
Zapisala: Sanja Klenovšek |