| Martinovanje Majolka |
|---|
| 20. november 2018 |
Člani in članice DI Hrastnik, smo se tudi tokrat pod vodstvom predsednika društva udeležili praznovanje svetega Martina. Tokrat smo že devetnajstič zapored počastili svetnika Martina. V soboto 10.11.2018 ob 15.45 uri, smo se zbrali na tržnici v Hrastniku, da se odpravimo na že omenjeno praznovanje. Bilo nas je 46 zvestih članic in članov našega društva. Pot nas je vodila proti Ptuju natančneje Videm pri Ptuju v restavracijo Majolka. Pričakal in pozdravil nas je sam gostitelj v spremstvu svojega personala, ki so nas takoj namestili v njihove prostore, a žal ne v tiste ki smo jih rezervirali, tako da sem moral reklamirati in so nas po Martinovi večerji premestili v večji prostor, da je bilo več prostora za ples. Za dobro razpoloženje in ples je poskrbel hišni muzikant, ne odličen, bil je dober. Po uvodnih ritmih se je slab začetek, sprevrgel v dobro vzdušje in razpoloženje. Nekje okrog 22. ure se je naš član preoblekel v svetega Martina z vsem svojim spremstvom tudi z Vinsko kraljico na čelu in uradno prekrstil mošt v vino, nakar je sledila zabava z plesom vse do 24. ure in naš čas se je počasi iztekel, saj stari rek pravi vsega lepega je tudi enkrat konec in tako je bil še en večer za nami, zato smo se presrečni vračali domov in tudi na avtobusu nadaljevali z prepevanjem vse do doma. Zahvala vse udeležencem in šoferju Jožetu, ki nas je pripeljal srečno domov. Rajko Žagar |
|
